Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

BMW chce redukować emisję gazów cieplarnianych


Niemiecki koncern samochodowy BMW chce zmniejszyć swoją emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Nie będzie się to jednak wiązało z produkcją samochodów elektrycznych, a redukcją emisji gazów z fabryki.

Wiele z wiodących marek produkujących samochody zapowiedziało redukcję szkodliwych gazów do atmosfery. Daimler zapowiedział osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2039 r. BMW przedstawia nieco inne stanowisko w tej sprawie. Niemiecki koncern nie ogłosi żadnego terminu natomiast jej szef Olivera Zipse chce, aby emisja zanieczyszczeń w przeliczeniu na jedno auto zmniejszyła się o 1/3.

W tym celu koncern chce zmniejszyć emisję w pierwszej fazie tzn. u dostawców surowców i komponentów. W ocenie BMW, to właśnie oni zmniejszą emisję o 20 proc. do końca dekady. 80 proc. redukcji ma się odbyć na etapie produkcji samochodów. Dodatkowo BMW chce postawić na recycling i zasilać fabryki energią ze źródeł odnawialnych.

swiatoze.pl/Oli/Fot. Pixabay

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"