Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Google Street View udostępnia dane o zanieczyszczeniu powietrza


Google wspólnie z Aclima, która zajmuje się badaniem lokalnym zanieczyszczenia powietrza, połączyły siły i udostępnili naukowcom z całego świata badania dotyczące smogu, które trwały cztery lata.

Jak donosi The Verge, cztery lata badania zanieczyszczenia powietrza i jego korelacji z miejscem zamieszkania i udostępnienie wyników dla uczonych ma przyczynić się do wspólnej walki ze zmianami klimatu. Wyjątkowość tych badań polega tym, że Google wspólnie z Aclima zebrali 42 miniony próbek pomiarów smogu, sadzy, tlenku azotu, węgla i metanu. Wszystko to w perspektywie poszczególnych ulic.

Samochody wchodzące w skład Google Street Viev, które zajmują się robieniem zdjęć do map od 2015 r. wykonują również pomiary jakość powietrza. Pojazdy wyposażone w czujniki i poruszające się po ulicach mogą dać precyzyjne wyniki o zanieczyszczeniu powietrza w konkretnym miejscu.

Jak wynika z dotychczasowych badań, największe zanieczyszczenie powietrza ma miejsce w rejonach o dużym ubóstwie. Udało się również ustalić, że osoby starsze, które są narażone na smog, są bardziej narażone na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Do dokładniejszych badań jakości powietrza, Google planuje włączyć flotę 50 samochodów.

hedgeaccordingly.com/Oli/Fot. Pixabay

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"