Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Jerzy Zawodnik: Wymiana "kopciuchów" - przynosi bardzo dobre efekty dla miasta


Polska zmaga się z ogromnym problemem zanieczyszczenia powietrza, nasze miasta regularnie znajdują się w czołówce najbardziej "zasmogowanych" miast Europy. W najnowszym raporcie WHO wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej aż 36 jest polskich. Pogorszyliśmy wynik z 2016 roku, kiedy to 33 polskie miasta znalazły się w tym niechlubnym zestawieniu.

Problem smogu powraca w okresie jesienno-zimowym, gdy w starych bezklasowych piecach spalane jest niskiej jakości paliwo lub śmieci. W celu wyeliminowania smogu z polskich miast Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wystartował z ogólnopolskim programem "Czyste Powietrze" dzięki, któremu można uzyskać dofinansowanie na wymianę starego i nieekologicznego źródła ciepła.

Jak radzić sobie z problemem zanieczyszczenia powietrza? Co zrobić, aby mieszkańcy polskich miast oddychali czystym powietrzem? Jak wygląda współpraca władz miasta z aktywistami antysmogowymi? Czy program "Czyste Powietrze" spełnia pokładane w nim oczekiwania? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli Jerzy Zawodnik, Zastępca Prezydenta Miasta Radomia.

Zapraszamy!

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"