Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Kluczbork nie chce u siebie kopciuchów.


Marszałek opolski Andrzej Buła wraz z burmistrzem Jarosławem Kielarem podpisali w Kluczborku umowę na dotację unijną przeznaczoną na likwidację indywidualnych i wysokoemisyjnych źródeł ciepła.

Dotacja ze strony Unii Europejskiej wyniesie na ten cel 995 tys. złotych. Koszt całej inwestycji zamknie się w sumie blisko 3 mln złotych. Dzięki takiej sumie w Kluczborku 80 domów wymieni stare piece, a 40 gospodarstw zostanie podłączonych do sieci gazowej i ciepłowniczej.

Mimo oszczędności w związku z pandemią COVID-19 władze Kluczborka skorzystają z programu walki ze smogiem i dotacji na likwidację kopciuchów.

Jak mówił marszałek Andrzej Buła, gmina Kluczbork jest liderem w drugiej edycji programu wymiany kotłów spośród 12 gmin. W Kluczborku w tegorocznej edycji programu wymiany źródeł ciepła zakwalifikowano aż 119 domów oraz 2 inwestycje we wspólnotach mieszkaniowych.

Ponadto  w ramach walki ze smogiem w Kluczborku powstanie system, który będzie monitorował jakość powietrza. Swoim zasięgiem program obejmie teren miasta i wszystkie gminne wioski.

nto.pl/Oli/Fot.Smogowicze

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"