Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Kolejne ułatwienie dla wnioskodawców programu "Czyste Powietrze"


Eksperci z Krajowej Agencji Poszanowania Energii na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowali specjalny kalkulator, który pomoże wyliczyć grubość ocieplenia budynku. To kolejne ułatwienie dla beneficjentów programu "Czyste Powietrze".

Kalkulator pomoże nam wyliczyć grubość przy ociepleniu wybranych przegrodach domu. Parametry kalkulatora zostały dobrane tak, aby beneficjent programu „Czyste Powietrze” mógł wybrać odpowiedni rodzaj i grubość materiału izolacyjnego. Takie wyliczenia pozwoli nam  mieć pewność, że przeprowadzona termodernizacja będzie w zgodzie z obowiązującymi i przyszłymi wymaganiami technicznymi, które wejdą w życie 31.12.2020 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury  dnia 12 kwietnia 2020 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2015 r., poz. 1422, z późn. zm.).

Udostępniony kalkulator jest niezwykle prosty w obsłudze. Można z niego korzystać na stronie czystepowietrze.gov.pl lub kliknąć tutaj

nfosigw.gov.pl/Oli/Fot. Screenshot https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"