Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Nawet 30 tys. zł dofinansowania do wymiany kopciucha na piec ekologiczny


Rządowy program "Czyste Powietrze" przechodzi swoisty renesans. Został wznowiony na korzystniejszych zasadach w ramach których można uzyskać nawet 25 tys. złotych na wymianę starych pieców na te bardziej ekologiczne.

Po nowelizacji przepisów najubożsi będą mogli ubiegać się o dopłatę w wysokości 37 tys. złotych. Zgodnie z nowymi zapisami w rządowym programie „Czyste Powietrze” beneficjenci będą mogli ubiegać się o wsparcie w wysokości 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja będzie obejmować pompę ciepła, to wtedy możemy obiegać się i 25 tys. zł dofinansowania, a jeżeli zdecydujemy się do tego zainstalować panele fotowoltaiczne, to łącznie uzyskamy nawet 30 tys. złotych.

Zamknięcie NFOŚiGW na czas pandemii koronawirusa dało doskonałą okazję do przetestowania nowego formularza wniosku do programu "Czyste Powietrze". Efektem ciężkiej pracy i konsultacji jest wprowadzenie uwag to wzoru wniosku oraz zmiany w samym programie, które przewidują możliwość łączenia dofinansowania.

Uproszczenie "Czystego Powietrza", a przede wszystkim formularza wniosku oraz sposobu aplikowania o środki pozwoliło sektorowi bankowemu włączyć się do programu. Podpisanie stosownego porozumienia pozwoli na występowanie przez banki w imieniu beneficjenta o spłatę kapitału kredytu.

nfosigw.gov.pl,gov.pl/Oli/Fot. Smogowicze.pl

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"