Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Nowe urządzenia i infolinia w ramach programu "Czyste Powietrze"


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że rozszerzył bazę urządzeń w programie Czyste Powietrze, aby ułatwić wnioskodawcom wybór urządzeń i materiałów, które spełniają wymagania techniczne określone w programie. W bazie inwestor będzie mógł sprawdzić, które urządzenia spełniają wymagania programu.

Jak podaje NFOŚiGW, kompleksowy katalog ZUM powstaje na bazie istniejącej już strony czyste-urzadzenia.ios.edu.pl. Na liście znajdą się urządzenia grzewcze na paliwa stałe, ciekłe, gazowe oraz te, które wykorzystują OZE takie jak panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne czy pompy ciepła. W rozszerzonej wersji rozszerzonej bazy znajdują się materiały izolacyjne, drzwi zewnętrzne i garażowe oraz stolarka okienna. Z rozszerzonej bazy będzie można korzystać od września tego roku, aż do zakończenia programu w roku 2029.

Lista ma za zadanie zaoszczędzić czas i przyspieszyć rozpatrywanie wniosków w programie. Pomoże ona również w wyborze urządzeń i materiałów, które przyczyniają się redukcji smogu.

Baza będzie również eliminować występowanie nieuczciwej konkurencji ze strony producentów. Nadal będą ją tworzyć producenci i autoryzowani dystrybutorzy.

W celu wpisania urządzenia lub materiału na listę konieczna jest rejestracja na stronie. Zgłoszone urządzenie lub materiał, po weryfikacji zostanie umieszczony w ogólnopolskiej bazie, która ma charakter informacyjny.

Ruszyła ogólnopolska infolinia!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił również specjalną infolinię w celu uzyskania pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie.

Infolinia funkcjonuje pod numerem telefonu

22 340 40 80

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

nfosigw.gov.pl/Oli/Fot. Pixabay

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"