Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Podsumowanie programu "Czyste Powietrze" na terenie województwa kujawsko-pomorskiego


Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz prezes WFOŚiGW Ireneusz Stachowiak podczas konferencji prasowej w Toruniu podsumowali dwa lata funkcjonowania programu "Czyste Powietrze" na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Rządowy program "Czyste Powietrze" jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych, które mają stare i nieekologiczne systemy grzewcze. Program ten oferuje wsparcie finansowe na wymianę, modernizację lub likwidację wysokoemisyjnych źródeł ciepła.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz przypomniał jakie znaczenie ma rządowy program „Czyste Powietrze”.

– Nasz kraj, nasze miasta i miasteczka borykają się z problemem smogu. Program „Czyste powietrze” wychodzi naprzeciw tym problemom. W ciągu ostatnich niecałych dwóch lat w naszym województwie podpisanych zostało 8000 umów. Aż 132 miliony złotych zostały zakontraktowane przez WFOŚiGW na poprawę indywidualnych źródeł ciepła, na termomodernizację budynków czy poprawienie efektywności cieplnej.

– Mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Prezes WFOŚiGW Ireneusz Stachowiak podzielił się efektami pracy podległego mu urzędu. Jak pokazują liczby, program ten wpływa na poprawę jakości powierza.

– Tak jak zapowiadaliśmy, walczymy i nadal będziemy walczyć o radykalną poprawę jakości powietrza w województwie kujawsko-pomorskim. Przez całą dekadę będziemy realizowali program "Czyste powietrze". Liczby pokazują, że ten program faktycznie oddziałuje na poprawę jakości powietrza. Wymieniliśmy ponad 5 tys. źródeł ciepła. Dzisiaj podpisujemy 8-tysięczną umowę, 10000 wniosków już fizycznie wpłynęło do Funduszu. Wypłaciliśmy już ponad 65 milionów złotych i to faktyczne jest drugi wynik w Polsce 

– Powiedział Prezes WFOŚiGW Ireneusz Stachowiak

gov.pl/Oli/Fot. gov.pl CC BY 3.0 

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"