Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Polacy zainteresowani programem "Mój prąd" złożono 100 tys. wniosków


Dzięki programowi "Mój Prąd" fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Do tej pory w ramach tego programu złożono już 100 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowych instalacji. Dzięki temu zostanie wygenerowana moc 560 MW.

Jak zauważył pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister Ireneusz Zyska, dynamiczny wzrost nowych instalacji fotowoltaicznych sprawił, że sektor energetyki słonecznej jest najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Moc zainstalowana w źródłach fotowoltaicznych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wynosi obecnie 2108,9 MW, co w przeliczeniu daje wzrost o 175,14 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.   

Niewątpliwie wzrost KW to zasługa programu "Mój Prąd" dzięki, któremu można uzyskać dofinansowanie na montaż paneli fotowoltaicznych a oraz zmian w prawie.

Jak stwierdził szef NFOŚiGW, eksperci z podległej mu instytucji bacznie obserwują rynek i potrzeby wnioskodawców. Dzięki temu program "Mój Prąd" nieustannie się rozwija. Ułatwienia, które zostały wprowadzone do programu to m.in. szybsze rozpatrywanie wniosków online niż papierowych, wprowadzenie pełnomocnika w programie oraz integracja z rządowym programem "Czyste Powietrze".

Łączna moc instalacji uzyskana z założonych instalacji fotowoltaicznych daje 560 MW, które rocznie produkują 560 GW/h/ rok energii elektrycznej. W porównaniu do największej farmy fotowoltaicznej w Polsce na terenie gminy Czernikowo, która produkuje moc 3,77 MW, program "Mój Prąd" na tym etapie dofinansowuje ok. 148 takich elektrowni.  

teraz-srodowisko.pl/Oli/Fot. Pixabay

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"