Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Powiat głogowski będzie monitorował jakość powietrza


W powiecie głogowskim zamontowano cztery nowoczesne czujniki, które będą monitorowały jakość powietrza. Dwa urządzenia zostały zamontowane w mieście, dwa trafiły do gmin. W ramach zakupu kupiono również monitor reakcyjny.

Zamontowane urządzenia pozwolą na bieżąco śledzić poziom zanieczyszczenia powietrza. Wdrożenie systemu jest odpowiedzią na żądania mieszkańców, którzy chcą znać jakość powietrza w swojej okolicy. Jak stwierdził starosta Jarosław Dudkowiak  dzięki zamontowaniu czujników będzie można zbadać problem i poznać przyczynę zanieczyszczonego powietrza. Pozwoli to na podjęcie takich działań, które wyeliminują źródła zanieczyszczenia powietrza.

Jak poinformowało starostwo, czujniki mierzą stężenie pyłów PM1, PM2,5, PM10, wilgotność, temperaturę, prędkość wiatru, ciśnienie. Za realizację projektu odpowiada firma Airly.

glogow.naszemiast.pl/Oli/Fot. wikimedia commons 

CC BY-SA 3.0 PL

 

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"