Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Praga Południe ze stacją monitorowania jakości powietrza.


Warszawa zyskała kolejną stację monitorującą jakość powietrza. Stacja mieści się przy ulicy Grochowskiej na Pradze Południe. To pierwsza taka instalacja w tej dzielnicy. Urządzenie zostało sfinansowane przez miasto, a jego obsługą zajmuje się Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Stacja, która znajduje się przy ulicy Grochowskiej, będzie mierzyła stężenie pyłów oraz tlenków azotu. Dzięki takim stacjom mieszkańcy Warszawy będą mieli lepszy dostęp do konkretnych danych o jakości powietrza w okolicy. Dane będą dostępne na stronie Warszawskiego Indeksu Smogowego.

Jak mówi Grzegorz Walijewski rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zagrożenie smogiem jest coraz większe. Zanieczyszczanie powietrza spowoduje, że będziemy mieli coraz większe problemy z oddychaniem oraz będziemy odczuwać nieprzyjemny zapach.

W ocenie specjalistów z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Praga Południe to najlepsza lokalizacja. Dzielnica ta jest liderem wśród warszawskich dzielnic w wymianie kopciuchów. Jak zapewnił  Michał Szweycer z Urzędu Dzielnicy Praga Południe, do końca 2020 r. z dzielnicy tej znikną wszystkie nieekologiczne źródła ciepła. 

warszawa.tvp.pl/Oli/Fot. Flickr Janusz Jakubowski CC BY 2.0

 

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"