Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Prawie połowa Polaków uważa, że smog jest problemem.


Jak wynika ze styczniowego ekobarometru Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research aż 46 proc. ankietowanych uważa, że zanieczyszczenie powietrza jest dużym powietrzem w miejscu ich zamieszkania.

Jak wynika z przeprowadzonego badania, 15 proc Polaków twierdzi, że smog jest bardzo poważnym problemem w miejscu, w który mieszkają, a dla 31 proc. smog to dość poważny problem.  Jedynie 1 proc. ankietowanych nie widzi problemu, a 33 proc. nie miało zdania na temat zanieczyszczonego powietrza.

Badanie pokazało również, że  na problem smogu najbardziej narażeni są mieszkańcy miasta powyżej 500 tys. mieszkańców. 37 proc. ankietowanych zauważyło, że smog w mieście to poważny problem, a dla 35 proc. dość poważny.

W badaniu zapytano również o sposoby ochrony przed smogiem. Aż 22 proc. ankietowanych poinformowało, że ma w domu oczyszczacz powietrza lub rośliny. 24 proc. ankietowanych unika wychodzenia z domu, gdy smog jest duży. 17 proc badanych do ochrony używa masek antysmogowych, a 14 proc. regularnie sprawdza stan zanieczyszczenia. Blisko 39 proc. odpowiedziało że nie podejmuje żadnych działań ochronnych.

se.pl/Oli/Fot.Pixabay

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"