Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Program "Czyste Powietrze" cieszy się niesłabnąca popularnością.


Od 10 czerwca 2020 r., gdy uruchomiono elektroniczną platformę umożliwiającą składanie wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze", Polacy złożyli 226 wniosków. Wprowadzenie elektronicznego składania wniosków miało w założeniu przyspieszenie procesu rozpatrywania i weryfikacji wniosków.

Od 15 maja 2020 r. trwa nabór wniosków w nowej odsłonie programu Czyste Powietrze 2.0. Jak poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 19.09.2018 do 19.06.2020 r. Polacy złożyli łącznie 144 898 wniosków. 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował również 9 kroków, które pomogą nam złożyć wniosek bez konieczności wyjścia z domu.

1.   Wejdź na rządowy portal gov.pl w zakładkę "Nieruchomości i środowisko", a następnie do opcji "Skorzystaj z programu Czyste Powietrze"

2.   Kliknij ZŁÓŻ WNIOSEK

3.   Zaloguj/zarejestruj się za pomocą login.gov.pl

4.   Wybierz sposób logowania

5.   Utwórz i wypełnij wniosek o dofinansowanie

6.   Sprawdź wypełniony wniosek

7.   Dołącz wymagane załączniki w formie skanów lub dokumentów elektronicznych

8.   Podpisz wniosek elektronicznie za pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego

9.   Wyślij dokumenty, czyli wniosek z załącznikami (potwierdzenie złożenia wniosku otrzymasz na e-mail)

Osoby, które nie mają profilu zaufanego i nie mogą złożyć wniosków drogą elektroniczną  w serwisie gov.pl, mogą korzystać ze ścieżki dostępnej na Portalach Beneficjenta.

Twitter NFOŚiGW/Oli/Fot. Wikimedia

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"