Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Program "Czyste Powietrze" dla mieszkańców budynków wielorodzinnych


W ramach zmian w rządowym programie "Czyste Powietrze" z dofinansowania na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła skorzystają mieszkańcy budynków wielorodzinnych oraz lokatorzy bloków znajdujących się na terenach po dawnych Państwowych Gospodarstwach Rolnych.

Dwa lata funkcjonowania programu "Czyste Powietrze" pokazały, że Polacy chcą zmieniać nieekologicznie źródła ciepła, a sam program cieszy się ogromny zainteresowaniem. W ramach "modernizacji" i rozszerzenia programu mieszkańcy budynków wielorodzinnych będą mieli możliwość termomodernizacji obiektu, wymianę starych źródeł ciepła, instalację paneli fotowoltaicznych.

Jak zauważy poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc czyste powietrze ma trzy wymiary, w  których skład wchodzi aspekt, ekologiczny, środowiskowy oraz ochrony środowiska. Istoty jest również aspekt ekonomiczny.

Wiceminister środowiska Małgorzata Golińska poinformowała, że Ministerstwo Środowiska zdiagnozowało około 3 milionów źródeł ciepła do wymiany. Na ten cel zostało przeznaczonych ponad 100 miliardów złotych.

Robert Stępień z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zaznaczył, że wsparcie prezydenta Andrzeja Dudy przekonało ministra Kurtykę do realizacji programu.

Szczegóły programu zostaną opracowane w ciągu dwóch miesięcy.

szczecin.tvp.pl/Oli/Fot. Wikimedia Antekbojar - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20440062

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"