Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Tadeusz Zielonka: W Polsce epidemia bezdzietności wiąże się ze smogiem, który niszczy płodność


Polska od wielu lat zmaga się z problemem smogu. Polskie miasta znajdują się w niechlubnej czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Jak pokazują dane europejskich i światowych agencji zajmujących się zdrowiem, zanieczyszczone powietrze skraca długość życia i jest powodem wielu groźnych chorób. W Polsce smog odpowiada za 45 tys. przedwczesny zgonów rocznie.

Niestety problem wciąż jest bagatelizowany. Mimo rządowych programów mających na celu poprawę jakości powietrza spodziewanych efektów nadal brak. Dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Koalicji Lekarzy i Naukowców na rzecz Zdrowego Powietrza od wielu lat zajmuje się problemem smogu i jego wpływu na nasze zdrowie. Jest również jednym z pierwszych, którzy w Polsce zwrócili uwagę na ten problem.

To właśnie Dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka niestrudzenie od wielu lat pracuje nad poprawą wiedzy lekarzy i pacjentów o smogu i jego wpływu na organizm. Dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka zgodził porozmawiać się z nami o tym, jakie zagrożenia niesie za sobą długotrwałe przebywanie w skażonym powietrzu i czy sytuacja w Polsce ulega poprawie. Zapraszamy!

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"