Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

W Paryżu poprawia się jakość powietrza


W Paryżu poprawiła się jakość powietrza, wynika to z raportu regionalnej agencji monitorowania jakości powietrza. W celu powstrzymania epidemii koronawirusa władze Francji nakazały mieszkańcom pozostanie w domu, co ograniczyło poruszanie się transportem kołowym.

Od wejścia w życie stosownych przepisów z ulic i dróg zniknęła niezliczona ilość samochodów i ciężarówek. Wprowadzenie kwarantanny ograniczyło liczbę lotów na dwóch lotniskach obsługujących stolicę Francji.

W raporcie przygotowanym przez Airparif stwierdzono, że dwa dni po wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu odnotowano poprawę jakości powietrza od 20 do 30 proc. W samym Paryżu emisja tlenku azotu spadła o ponad 60 proc.

Blokada nie doprowadziła jednak do spadku cząstek PM10 I PM2,5, które odpowiadają za większość chorób. W ocenie Airparif zimne dni oraz produkcja rolna wpłynęły na brak efektów w obniżeniu szkodliwych pyłów.

today.rtl.lu/Oli/Fot. Pixabay  

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"