Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Warszawa zyskała kolejny mural, który będzie walczył z zanieczyszczeniem powietrza.


W Warszawie tuż obok stacji metra Centrum w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań: Alej Jerozolimskich z Marszałkowską powstał mural, który pochłania zamieszczenia powietrza.  Do jego wykonania zużyto 59 litrów specjalnej farby.

Celem przedsięwzięcia jest promocja Funduszy Norweskich oraz EOG. Hasłem przewodnim III edycji jest „Razem działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”

Mural oprócz walki z zanieczyszczeniem powietrza ma również zwrócić uwagę na priorytetowe znaczenie wsparcia obszaru środowiska w III edycji Funduszy. Wsparcie obszaru środowiska wyróżnia się w programach: "Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu", "Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje", "Rozwój Lokalny".

Mural przy stacji metra Centrum jest drugim muralem, który walczy z zanieczyszczonym powietrzem w Warszawie. Pierwszy został namalowany na elewacji kamienicy tuż obok Metro Politechnika, przy ulicy Jaworzyńskiej. Lokalizacja pierwszej takiej instalacji niebyła przypadkowa. Ulica Jaworzyńska to jedna z najbardziej zakorkowanych i ruchliwych ulic w Warszawie.

Mural umieszczony w Centrum będzie można podziwiać do 31 października 2020 r.

eog.gov.pl/Oli/Fot. Pixabay

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"