Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Wrocław stawia na ekologię. Model szwedzki przynosi rezultaty.


 

Sztokholm jest uważany za najczystszą stolicę Europy. Proekologiczne działania władz miasta i mieszkańców sprawiły, że miasto jest czyste i prawie wolne od smogu. Okazuje się jednak, że w Polsce mamy miasto, które idzie szwedzką drogą.

Wrocław dokonał znacznego postępu, jeśli chodzi o wdrażanie koncepcji Gospodarki Zamkniętego Obiegu. W efekcie miasto to może pochwalić się coraz czystszym powietrzem i otoczeniem.

Wrocławianie, segregując odpady, oszczędzając energię, wybierając rower zamiast samochodu, sprawili, że w ich mieście żyje się coraz lepiej. Statystyczny Wrocławianin zaoszczędzi również pięć tysięcy złotych w skali roku.

Wrocław to miasto, w którym świadomie organizowana jest gospodarka odpadowa i maksymalny odzysk odpadów do ponownego wykorzystania. We Wrocławiu pozyskuje się również energię z odpadów.

W mieście tym, dba się również o czyste powietrze. Wrocław od lat nie występuje na mapie miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Na poszczególnych obszarach miasta jakość powietrza jest zróżnicowana. We Wrocławiu w celu walki ze smogiem inwestuje się w rozwój sieci ciepłowniczej. Od 2018 do 2019 r. udało się zlikwidować prawie 4 tys. kopciuchów.   

biznesalert.pl/Oli/Fot. Pixabay

 

 

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"