Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

SMOG czym jest i jak go pokonać?

Smog w Krakowie znają praktycznie wszyscy. Mieszkańcy i turyści na własne oczy mogli obserwować, jak niebo z niebieskiego staje się szare i zadymione. Lata walki z tym niebezpiecznym dla życia i zdrowia zjawiskiem sprawiły, że jakość powietrza w Krakowie z roku na rok poprawia się. Jednak walka o lepszą jakość powietrza ciągle trwa. 

Fundacja Polska Ziemia w ramach ogólnopolskiej kampanii „Poślij smoga do pieca” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na debatę „SMOG. Czym jest? Jak go pokonać?”, która odbędzie się 14 listopada 2020 r. o godzinie 11.00. i będzie dotyczyła problemu smogu w Krakowie.

2020-11-14
11:00
Kraków Online
Oglądaj na żywo

14-11

11:00

Oglądaj na żywo

14-11

11:00

Z kim porozmawiamy

Tadeusz Zielonka

dr hab. n. med.

Dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka to specjalista z zakresu chorób płuc i chorób wewnętrznych. Lekarz akredytowany przy Ambasadzie Francji w Warszawie i adiunkt w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i współautor ponad 40 książek o tematyce choroby układu oddechowego.
Jacek Ozdoba

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Jacek Ozdoba Sekretarz Stanu Ministerstwo Klimatu i Środowiska absolwent prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od początku swojej działalności politycznej zaangażowany w działania samorządu w zakresie walki z zanieczyszczeniem powietrza. Poseł na sejm IX kadencji. Członek Komisji Sprawiedliwości i Prawa Człowieka, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Ponadto jest członkiem Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji oraz Zespołu ds. Koordynowania i Monitorowania Wdrażania Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji.
Marian Szołucha

Instytut prawa gospodarczego

Dr Marian Szołucha polski ekonomista, nauczyciel akademicki i publicysta. Wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Społecznej Akademii Nauk. Autor i współautor kilku książek i kilkunastu artykułów z zakresu ekonomii. Ekspert Instytutu Prawa Gospodarczego.
Piotr Kleczkowski

prof. dr hab. inż.

Prof. dr hab. inż. Piotr Kleczkowski polski naukowiec, profesor nauk technicznych, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi badania z zakresu ochrony środowiska. Wspierał proces przygotowywania i uchwalania uchwał antysmogowych Sejmiku Małopolskiego. Konsultował również prace legislacyjne z zakresu ochrony środowiska w Sejmie w kadencji 2015-2019. Autor i współautor kilkudziesięciu artykułów i książek z zakresu ochrony środowiska oraz zjawiska smogu w Polsce.
Paweł Ścigalski

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza

Paweł Ścigalski Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Jakości Powietrza. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu ochrony środowiska na Politechnice Poznańskiej. W latach 2010-2014 radny miasta Krakowa. Inicjator i przewodniczący Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza Rady Miasta Krakowa. Autor uchwał antysmogowych oraz pomysłodawca różnych akcji ekologicznych. Współpracownik instytucji pozarządowych promujących walkę o czyste powietrze.

Program

11
Rozpoczęcie debaty
Rozpoczęcie debaty
13
Zakończenie debaty
Zakończenie debaty
"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"