Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

SMOG czym jest i jak go pokonać?

Smog to zjawisko znane mieszkańcom każdego miasta w Polsce. Znajdujemy się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych miejsc Europy. Jak pokazują statystyki, efektem jakości powietrza w Polsce może być nawet 46 tys. zgonów rocznie.

Fundacja Polska Ziemia w ramach ogólnopolskiej kampanii „Poślij smoga do pieca” finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza, na cykl debat „SMOG. Czym jest? Jak go pokonać?”

2020-11-07
17:00
Warszawa Online
Oglądaj na żywo

07-11

17:00

Oglądaj na żywo

07-11

17:00

Z kim porozmawiamy

Tadeusz Zielonka

dr hab. n. med.

Dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka to specjalista z zakresu chorób płuc i chorób wewnętrznych. Lekarz akredytowany przy Ambasadzie Francji w Warszawie i adiunkt w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i współautor ponad 40 książek o tematyce choroby układu oddechowego.
Jacek Ozdoba

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

Jacek Ozdoba Sekretarz Stanu Ministerstwo Klimatu i Środowiska absolwent prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od początku swojej działalności politycznej zaangażowany w działania samorządu w zakresie walki z zanieczyszczeniem powietrza. Poseł na sejm IX kadencji. Członek Komisji Sprawiedliwości i Prawa Człowieka, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Ponadto jest członkiem Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji oraz Zespołu ds. Koordynowania i Monitorowania Wdrażania Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji.
Marian Szołucha

Instytut prawa gospodarczego

Dr Marian Szołucha polski ekonomista, nauczyciel akademicki i publicysta. Wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Społecznej Akademii Nauk. Autor i współautor kilku książek i kilkunastu artykułów z zakresu ekonomii. Ekspert Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zbigniew Karaczun

dr hab. inż.

Dr hab. inż. Zbigniew Karaczun, prof. w Katedrze Ochrony Środowiska SGGW w Warszawie w ramach swojej działalności naukowej, prowadzi badania z zakresu odziaływania przemysłu na środowisko ze szczególnym uwzględnieniem agrosystemów. Zbigniew Karaczun jest również autorem ponad 200 publikacji z zakresu ochrony środowiska.
Cezary Wąsik

Radny Dzielnicy Targówek

Cezary Wąsikw kadencji 2014-2018 jeden z najmłodszych radnych w m.st. Warszawie, obecnie również radny dzielnicy Targówek, członek Komisji Rozwoju, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Od początku swej działalności zwraca uwagę na problem nieracjonalnej zabudowy miasta, problema polityki miasta w zakresie walki ze smogiem. W kręgu zainteresowań zagadnienia z fizyki i chemii.

Program

17:00
rozpoczęcie
rozpoczęcie debaty
19:00
zakończenie
zakończenie debaty
"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"