Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Kolejny spektakularny wzrost na polskim rynku fotowoltaicznym


Minister Klimatu Michał Kurtyka poinformował za pośrednictwem Twittera, że moc w fotowoltaice wzrosła o 156,22 proc rok do roku, a w okresie lipiec-sierpień o 7,23 proc. Minister powołał się na dane PSE. Na 1 sierpnia moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wyniosła 2261,3 MW.

Ministerstwo Klimatu wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program „Mój Prąd”, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Do tej pory w ramach tego programu złożono już 100 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowych instalacji. Dzięki temu zostanie wygenerowana moc 560 MW.

Jak zauważył pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister Ireneusz Zyska, dynamiczny wzrost nowych instalacji fotowoltaicznych sprawił, że sektor energetyki słonecznej jest najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Moc zainstalowana w źródłach fotowoltaicznych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wynosi obecnie 2108,9 MW, co w przeliczeniu daje wzrost o 175,14 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.   

Twitter.com/Oli/Fot. Wikimedia Commons CC BY 3.0

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"