Mam konto
Nie mam konta

Zaloguj się

Zmiany w przepisach budowlanych w 2021 r. Nowe budynki będą energooszczędne


Na początku 2021 r. w Polsce zaczną obowiązywać nowe przepis budowlane, które zaostrzą wymogi efektywności energetycznej dla nowo powstających budynków. Branża budowlana w większości przypadków jest gotowa na nowe przepisy. Użytkownicy nowych budynków odczują większy komfort termiczny oraz zauważą oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Termomodernizacja istniejących budynków pod nowe przepisy to ogromna szansa dla branży budowlanej. Szacuje się, że w Polsce jest ok.5,5 mln domów jednorodzinnych, które powstały jeszcze przed 1989 r. Charakteryzują się one niską efektywnością energetyczną. W ramach rządowych programów takich jak „Stop Smog” i „Czyste Powietrze” można uzyskać środki finansowe na usługę termomodernizacji.

Przeprowadzenie termomodernizacji zgodnie z unijną dyrektywą w sposób znaczący przyczyni się do stopniowej poprawy jakości powietrza oraz oszczędności energetycznych. Aby rynek zdążył się do nich przygotować unijne regulacje w Polsce były wprowadzane stopniowo, w roku 2014 oraz 2017.

mojafirma.infor.pl/Oli/Fot.Pixabay

"Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treści odpowiada wyłącznie Fundacja Polska Ziemia"